Filmy korupcja, dziennikarz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje korupcja, dziennikarz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gdy lokalny aktywista ginie podczas polowania na wieloryby, dziennikarz Hannis Martinsson musi zaryzykować własne życie by odkryć prawdę wśród odizolowanej społeczności Wysp Owczych.
Park Tae Yong jest obrońcą z urzędu. Nigdy nie udało mu się dostać na uniwersytet, a prawnikiem został tylko dzięki zdaniu egzaminu adwokackiego. Mimo to mężczyzna jest pełen poczucia sprawiedliwości i empatii dla swoich klientów. Park Sam Soo jest reporterem, którego teksty skłaniają ludzi do myślenia i wywołują u nich łzy wzruszenia. Jedno spotkanie mężczyzn sprawia, że zawierają między sobą układ: Tae Yong chce chronić i oczyścić z zarzutów osoby fałszywie oskarżone i skazane, a Sam Soo swoimi artykułami robi wszystko, by uzyskać dla nich wsparcie społeczeństwa.
Lisbeth nie miała łatwego dzieciństwa. To, co zrobiła będąc małą dziewczynką na zawsze pozostanie w jej pamięci oraz będzie miało wpływ na jej całe życie. Gdy dorosła została świetną hakerką - nie ma informacji, której by nie zdobyła. I to o mało jej nie zgubiło. Ale wszystko ma awers i rewers. Przy okazji poznaje lewicowego dziennikarza, który po procesie o zniesławienie przyjął nietypowe zlecenie. Ich drogi krzyżują się, co na zawsze odmieni ich oboje. Razem starają się rozwiązać zagadkowe zniknięcie 16-letniej dziewczyny, która zaginęła... 40 lat temu. Jakie zagadki i skrywane sekrety odkryją przy okazji i czy wyjdą z tego cało?


W tropikalnym klimacie, wśród bogactwa kultur, w Miami działa zespół detektywów Horatia Caine’a. Jest w nim piękna, wykształcona Calleigh Duoquene, specjalistka od balistyki, Tim Speedle, doskonały oficer śledczy, znający wszystkie ulice i zaułki miasta, Eric Delko, przed którym drogi wodne Florydy nie mają tajemnic i wreszcie Alexx Woods, koroner. Wszyscy ci oficerowie zbierają dowody, analizują zbrodnie i przemawiają w imieniu tych, którzy mówić już nie mogą – ofiar.
Latem 1977 roku, emitowana przez amerykańską telewizję seria wywiadów Davida Frosta z Richardem Nixonem zgromadziła przed ekranami rekordową liczbę widzów. Takiego zainteresowania programem publicystycznym nie odnotowano nigdy dotąd w historii amerykańskiej telewizji. Ponad 45 milionów widzów przez cztery dni z rzędu gromadziło się przed ekranami telewizorów w nadziei na poznanie sposobu myślenia człowieka, który po aferze Watergate w niesławie opuszczał urząd prezydenta USA. Słowna potyczka Nixona i Frosta rozpalała umysły obywateli ciekawych tego, czy prowadzącemu program uda się przyprzeć byłego prezydenta do muru i uzyskać przyznanie się do winy za nadużycia władzy. Obaj mężczyźni zdawali sobie sprawę jak wiele mają do zyskania lub stracenia – w tej potyczce tylko jeden mógł odejść w glorii chwały. Ich legendarna telewizyjna konfrontacja na zawsze zmieniła oblicze sztuki wywiadu, jak również oblicze polityki, doprowadzając do wyznań, które zaskoczyły ludzi na całym świecie, a być może były zaskoczeniem również dla samego Nixona.
Świat według Kiepskich przedstawia osobliwe perypetie Ferdynanda Kiepskiego (Andrzej Grabowski), jego rodziny i sąsiadów. Główny bohater to postać nieprzeciętna – totalny leń i niepoprawny kombinator w wiecznych finansowych tarapatach, jednakże obdarzony niepospolitą inwencją, skłaniającą go do coraz bardziej oryginalnych przedsięwzięć. Od 1998 roku widzowie Polsatu śledzą wydarzenia, o których – jak mawia Ferdynand Kiepski – „nie śniło się nawet fizjologom”. Bohater był… w ciąży z ufoludkiem, skonstruował perpetum mobile, wysłał w kosmos teściową, skraplał głupotę, hodował w domu wirtualne świnie, sklonował żonę w warunkach domowych…
Serial przedstawia pracę techników kryminalistycznych w Las Vegas. Grupa pod dowództwem Gila Grissoma codziennie mierzy się z nowymi sprawami, wśród których najczęściej pojawiają się morderstwa, kradzieże, porwania itd. Dzięki temu serialowi można dowiedzieć się wszystkiego na temat prowadzonego śledztwa, pobierania i znajdowania dowodów na miejscu przestępstwa.
Peter Novotny zostaje ostatecznie ekstradytowany do Stanów Zjednoczonych, ale boss Iwanow chce zemścić się na Halskim. Nadjeżda Tumska porywa Olgierdowi córeczkę Basię, jak się później okazuje, z dwóch powodów. Pierwszy to sprawa narkotyków zarekwirowanych z magazynów Eko-Itable, drugi to wymuszenie od siostry Halskiego – Sabiny Borkowskiej gigantycznej pożyczki na rzecz mafii. U Sawki pojawia się rosyjski wysłannik Interpolu – Sasza Piłatow - z zamiarem ekstradycji bossa Iwanowa do Rosji. Rozpoczyna więc śledztwo. Oprócz gangu rosyjskiego kierowanego przez Tumską i Jurija pojawia się też druga grupa – łotewska – na czele z Gundisem. Kiedy ginie brat szefa Łotyszów, postanawiają wypowiedzieć wojnę Tumskiej. Olgierd Halski zaszantażowany przez Nadieżdę zostaje zmuszony pomóc gangsterom odzyskać narkotyki, które wcześniej zarekwirował w rezydencji Novotnego. Plan gangsterów udaje się – odzyskują prochy.
Jeffrey Wigand był głównym świadkiem w procesie wytoczonym przez stan Missisipi i 49 innych stanów siedmiu największym amerykańskim koncernom tytoniowym. Proces ten odbił się szerokim echem na całym świecie i kosztował amerykański przemysł tytoniowy 246 miliardów dolarów. Wigand pracował w dziale badań firmy Brown & Williamson i znał najpilniej strzeżone tajemnice amerykańskiego przemysłu tytoniowego. Jego zwierzchnicy nie przypuszczali, że nadejdzie dzień, w którym podzieli się on tymi tajemnicami z opinią publiczną.
Adaptacja powieści autorstwa dwóch dziennikarzy, Carla Bernsteina i Boba Woodwarda o aferze Watergate. Dzień po dniu możemy śledzić najsłynniejszą aferę dziennikarską XX wieku. Dwóch reporterów dziennika "Washington Post" prowadzi dochodzenie dotyczące włamania do siedziby komitetu wyborczego Partii Demokratycznej...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…